Licensed to Durham Striders Timing and Meet Mgt.  - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 9/28/2012 05:24 PM
             North Carolina Senior Games - 9/27/2012 to 9/28/2012              
                                   Cary, NC                                    
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 55-59 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Stein, Carol              56 Unattached               15.69   1 
  2 Lewis, Connie             59 Unattached               17.36   1 
  3 Patterson, Laura          59 Unattached               17.56   2 
  4 Allison, Jackie           56 Unattached               18.09   4 
  5 Gibson, Shirley           58 Unattached               18.58   1 
  6 Whitener, Fran            56 Unattached               20.52   2 
 
Event 1  Women 60-64 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Barnes, Jane              60 Unattached               14.36   1 
  2 Boston, Helen             62 Unattached               14.81   1 
  3 Ollett, Martha            63 Unattached               17.35   2 
  4 Marcelais, Cynthia        64 Unattached               17.54   1 
  5 Tate, Marcia              60 Unattached               19.78   2 
  6 Walters, Paulette         60 Unattached               20.26   2 
  7 Mickel-Close, BJ          60 Unattached               21.34   3 
 
Event 1  Women 65-69 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Parr, Lindy               67 Unattached               19.30   3 
  2 Lawrence, Thresiamma      65 Unattached               23.65   3 
 
Event 1  Women 70-74 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Tate, Blandine            71 Unattached               17.38   1 
  2 Guardino, Louise          72 Unattached               18.83   1 
  3 Glass, Mary               74 Unattached               25.77   4 
 
Event 1  Women 75-79 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Allison, Fran             79 Unattached               26.95   4 
  2 Sowerby, Dot              79 Unattached               27.10   4 
 
Event 1  Women 80-84 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Manigo, Julia             84 Unattached               36.82   5 
 
Event 1  Women 85-89 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Stutsman, Florence        86 Unattached               42.92   5 
 
Event 1  Women 90-94 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Trexler-Campbell, Hazel   90 Unattached               50.53   5 
 
Event 2  Men 55-59 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Stone, Eddie              55 Unattached               13.41   1 
  2 McNear, Marcus            59 Unattached               13.78   1 
  3 Phillips, Charles         58 Unattached               13.92   2 
  4 Komorek, Chris            59 Unattached               14.43   2 
  5 Perry, Robert             57 Unattached               14.46   8 
  6 Taylor, James             58 Unattached               14.89   2 
  7 Smith, Mark               57 Unattached               14.98   4 
  8 Schall, Mark              56 Unattached               15.07   1 
  9 Sasser, Jonathan          56 Unattached               19.33   8 
 10 Gant, Bernard             56 Unattached             1:15.40   1 
 11 Blackwell, Kenny          58 Unattached             1:16.41  10 
 -- Sanders, Jerry            55 Unattached                  DQ   1 
 
Event 2  Men 60-64 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Wright, Bernard           60 Unattached               13.42   3 
  2 Davis, Ronnie             60 Unattached               13.65   1 
  3 Taylor, Vincent           60 Unattached               13.79   2 
  4 Hardison, John            64 Unattached               14.02   1 
  5 Little, Tom               61 Unattached               14.37   2 
  6 Silbajoris, Rob           60 Unattached               14.47   2 
  7 Nelums, Melvin            61 Unattached               14.75   3 
  8 Smith, James              62 Unattached               14.87   2 
  9 Close, Bill               63 Unattached               14.87   4 
 10 McCallie, Steve           60 Unattached               16.25   3 
 11 Glancy, Michael           64 Unattached               16.28   5 
 12 Watson, Charles           60 Unattached               20.27   8 
 
Event 2  Men 65-69 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Roddy, James              65 Unattached               14.07   1 
  2 Liles, Joel               67 Unattached               14.70   3 
  3 Cooke, Larry              67 Unattached               15.14   4 
  4 Wrigley, Randall          69 Unattached               16.21   5 
  5 Skrabek, John             65 Unattached               16.31   5 
  6 Cooper, Will              67 Unattached               16.45   4 
  7 Lucy, Herbert             65 Unattached               16.48   7 
  8 Stallings, Johnnie        68 Unattached               16.88   4 
  9 Singleton, John           65 Unattached               17.44   8 
 10 Surratt, David            69 Unattached               17.70   5 
 11 Eaker, William            67 Unattached               17.82   6 
 12 Hicks, Linwood            69 Unattached               18.72   7 
 
Event 2  Men 70-74 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Hunt, Russell             70 Unattached               14.95   3 
  2 McPhail, Ray              72 Unattached               15.27   4 
  3 Farr, John                71 Unattached               15.95   4 
  4 Swann, Randy              73 Unattached               16.19   6 
  5 Whitley, Norman           72 Unattached               16.39   6 
  6 Neely, Howard             72 Unattached               16.98   7 
  7 Smith, Kelly              70 Unattached               17.07   5 
  8 Hampton, Bauswell         74 Unattached               17.83   6 
  9 Hansz, James              71 Unattached               18.56   9 
 10 Lohavichan, Vichit        74 Unattached               18.62   7 
 
Event 2  Men 75-79 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Boykin, Frank             75 Unattached               17.32   6 
  2 Turner, Kermit            76 Unattached               17.77   5 
  3 Elder, Alfred             76 Unattached               17.85   7 
  4 Shackleford, Milson       77 Unattached               18.61   7 
  5 MacHaffie, John           76 Unattached               20.50   8 
  6 Duncan, David             79 Unattached               20.69   9 
  7 Hostetler, David          78 Unattached               22.54   9 
  8 Page, Craven              78 Unattached               23.78  10 
  9 Hinson, Bill              77 Unattached               24.85  10 
 10 Powell, Wilfort           79 Unattached               32.06  10 
 
Event 2  Men 80-84 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Schreiber, John           80 Unattached               18.58   8 
  2 Herbert, David            82 Unattached               20.28   7 
  3 Pilkington, Jack          80 Unattached               21.49  10 
  4 Gaskill, Grady            84 Unattached               24.58   9 
  5 Von Stamwitz, Richard     80 Unattached               37.41   8 
 
Event 2  Men 85-89 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Long, Ken                 85 Unattached               17.63   9 
 
Event 2  Men 90-94 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Campbell, Gordon          92 Unattached             1:00.08  10 
 
Event 2  Men 95-99 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Stanford, Bill            98 Unattached             1:01.46  10 
 
Event 3  Women 55-59 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Stein, Carol              56 Unattached               33.24   1 
  2 Lewis, Connie             59 Unattached               36.60   1 
  3 Gibson, Shirley           58 Unattached               40.49   2 
 
Event 3  Women 60-64 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Barnes, Jane              60 Unattached               32.65   1 
  2 Holder, Kaye              63 Unattached               40.07   1 
  3 Tate, Marcia              60 Unattached               42.71   2 
  4 Marcelais, Cynthia        64 Unattached               46.78   2 
 
Event 3  Women 65-69 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 McKenzie, Margaret        66 Unattached               50.14   1 
  2 Staab, Angela             69 Unattached               53.38   3 
  3 Dobson, Helen             69 Unattached             1:16.30   3 
 
Event 3  Women 70-74 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Tate, Blandine            71 Unattached               37.40   1 
  2 Guardino, Louise          72 Unattached               40.63   2 
 
Event 3  Women 75-79 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Lund, Nancy               75 Unattached               48.41   2 
  2 Carrin, Beth              78 Unattached               54.73   2 
  3 Allison, Fran             79 Unattached             1:06.01   3 
  4 Sowerby, Dot              79 Unattached             1:15.08   3 
  5 Church, Rachel            77 Unattached             1:25.89   3 
 
Event 3  Women 85-89 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Hagerty, Margaret         89 Unattached             1:50.50   3 
 
Event 4  Men 55-59 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Stone, Eddie              55 Unattached               26.58   4 
  2 Sanders, Jerry            55 Unattached               28.14   5 
  3 Gant, Bernard             56 Unattached               28.75   1 
  4 Perry, Robert             57 Unattached               30.18   3 
  5 Smith, Mark               57 Unattached               31.20   2 
  6 Komorek, Chris            59 Unattached               31.81   1 
  7 Taylor, James             58 Unattached               32.30   2 
  8 Besse, Dan                58 Unattached               33.33   1 
  9 Gibson, Dennis            59 Unattached               36.02   3 
 10 Simpson, Michael          59 Unattached               37.24   6 
 11 Sasser, Jonathan          56 Unattached               43.32   5 
 
Event 4  Men 60-64 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Wright, Bernard           60 Unattached               27.74   3 
  2 Hardison, John            64 Unattached               28.79   3 
  3 Little, Tom               61 Unattached               30.72   1 
  4 Waite, Thomas             64 Unattached               36.08   8 
  5 Glancy, Michael           64 Unattached               36.63   4 
 
Event 4  Men 65-69 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Roddy, James              65 Unattached               29.41   1 
  2 Liles, Joel               67 Unattached               30.66   2 
  3 Moss, Dwight              66 Unattached               32.62   1 
  4 Wrigley, Randall          69 Unattached               35.97   4 
  5 Surratt, David            69 Unattached               36.18   3 
  6 Cooper, Will              67 Unattached               37.17   4 
  7 Singleton, John           65 Unattached               38.55   6 
  8 Hicks, Linwood            69 Unattached               50.58   7 
 
Event 4  Men 70-74 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 McDonald, Maurice         72 Unattached               32.58   9 
  2 Farr, John                71 Unattached               32.62   4 
  3 Fuhrman, Robert           71 Unattached               32.92   5 
  4 Swann, Randy              73 Unattached               33.02   3 
  5 Neely, Howard             72 Unattached               35.26   6 
  6 Jackson, Bill             72 Unattached               35.76   5 
  7 Smith, Kelly              70 Unattached               37.14   6 
  8 Skiles, Jerry             70 Unattached               38.29   6 
  9 Hansz, James              71 Unattached               41.12   7 
 
Event 4  Men 75-79 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Elder, Alfred             76 Unattached               37.27   5 
  2 Boykin, Frank             75 Unattached               37.67   5 
  3 Turner, Kermit            76 Unattached               37.71   5 
  4 Shackleford, Milson       77 Unattached               39.07   5 
  5 McCoy, Willard            79 Unattached               43.87   7 
  6 Duncan, David             79 Unattached               49.50   7 
  7 Page, Craven              78 Unattached               54.99   4 
  8 Powell, Wilfort           79 Unattached               57.18   9 
 
Event 4  Men 80-84 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Pilkington, Jack          80 Unattached               47.97   8 
  2 Gaskill, Grady            84 Unattached               50.03   8 
  3 Cain, Reece               82 Unattached               53.61   8 
  4 Von Stamwitz, Richard     80 Unattached               56.41   6 
 
Event 4  Men 85-89 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Carlson, Harry            88 Unattached             1:07.97   9 
 
Event 4  Men 95-99 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Stanford, Bill            98 Unattached             2:24.74   9 
 
Event 5  Women 55-59 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Stein, Carol              56 Unattached             1:18.91   1 
  2 Lewis, Connie             59 Unattached             1:21.81   1 
  3 Allison, Jackie           56 Unattached             1:32.88   2 
  4 Potter, Sandy             58 Unattached             1:43.93   1 
 
Event 5  Women 60-64 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Cook, Mariella            61 Unattached             1:29.60   1 
  2 Holder, Kaye              63 Unattached             1:30.94   1 
  3 Tate, Marcia              60 Unattached             1:31.82   1 
  4 Walters, Paulette         60 Unattached             1:36.68   2 
  5 Marcelais, Cynthia        64 Unattached             1:46.34   3 
 
Event 5  Women 65-69 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Parr, Lindy               67 Unattached             1:39.16   2 
  2 Warner, Kathy             68 Unattached             1:52.01   2 
  3 Staab, Angela             69 Unattached             2:08.71   3 
 
Event 5  Women 70-74 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Tate, Blandine            71 Unattached             1:27.29   1 
  2 Guardino, Louise          72 Unattached             1:37.02   2 
 
Event 5  Women 75-79 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Lund, Nancy               75 Unattached             1:43.99   2 
  2 Sowerby, Dot              79 Unattached             2:29.95   3 
  3 Allison, Fran             79 Unattached             3:12.54   3 
  4 Church, Rachel            77 Unattached             3:17.95   3 
 
Event 5  Women 85-89 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Hagerty, Margaret         89 Unattached             3:53.24   3 
 
Event 6  Men 55-59 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Stone, Eddie              55 Unattached               59.22   1 
  2 Sanders, Jerry            55 Unattached             1:03.19   1 
  3 Gant, Bernard             56 Unattached             1:03.46   1 
  4 Linn, Leo                 57 Unattached             1:08.17   1 
  5 Sasser, Jonathan          56 Unattached             1:26.42   3 
  6 Simpson, Michael          59 Unattached             1:27.36   3 
 
Event 6  Men 60-64 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Jackson, Robert           62 Unattached             1:00.88   1 
  2 Wright, Bernard           60 Unattached             1:02.14   2 
  3 Hardison, John            64 Unattached             1:05.31   2 
  4 Waite, Thomas             64 Unattached             1:18.80   3 
  5 Watson, Charles           60 Unattached             1:41.95   4 
 
Event 6  Men 65-69 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Irwin, Alan               68 Unattached             1:06.14   6 
  2 Liles, Joel               67 Unattached             1:11.33   2 
  3 Roddy, James              65 Unattached             1:13.14   5 
  4 Wrigley, Randall          69 Unattached             1:24.93   3 
  5 Nuckols, Andy             66 Unattached             1:34.21   4 
  6 Cooper, Will              67 Unattached             1:37.28   5 
  7 Singleton, John           65 Unattached             1:39.28   4 
 -- Moss, Dwight              66 Unattached                 DNF   1 
 
Event 6  Men 70-74 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Neely, Howard             72 Unattached             1:20.18   6 
  2 Fuhrman, Robert           71 Unattached             1:25.83   3 
  3 McDonald, Maurice         72 Unattached             1:26.74   6 
  4 Holland, Wendell          74 Unattached             1:28.22   6 
  5 Jackson, Bill             72 Unattached             1:28.95   4 
  6 Hansz, James              71 Unattached             1:34.86   5 
 
Event 6  Men 75-79 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Turner, Kermit            76 Unattached             1:27.42   2 
  2 Shackleford, Milson       77 Unattached             1:36.50   6 
  3 Davis, Elmer              76 Unattached             1:42.42   4 
  4 Duncan, David             79 Unattached             1:55.19   5 
  5 Page, Craven              78 Unattached             2:22.98   6 
 
Event 6  Men 80-84 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Fisher, Walt              80 Unattached             1:59.04   5 
  2 Gaskill, Grady            84 Unattached             2:04.26   5 
 
Event 6  Men 85-89 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Carlson, Harry            88 Unattached             2:33.15   6 
 
Event 7  Women 55-59 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Lewis, Connie             59 Unattached             3:17.74  
  2 Smith, Kathy              55 Unattached             3:21.90  
  3 Potter, Sandy             58 Unattached             4:05.88  
 
Event 7  Women 60-64 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Tate, Marcia              60 Unattached             3:23.44  
  2 Ollett, Martha            63 Unattached             3:23.68  
  3 Holder, Kaye              63 Unattached             3:25.93  
  4 Cook, Mariella            61 Unattached             3:37.42  
  5 Walters, Paulette         60 Unattached             3:53.61  
 
Event 7  Women 65-69 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Warner, Kathy             68 Unattached             4:04.53  
  2 Staab, Angela             69 Unattached             4:38.44  
 
Event 7  Women 70-74 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Tate, Blandine            71 Unattached             3:37.89  
  2 Brewer, Verna             73 Unattached             5:05.45  
 
Event 7  Women 75-79 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Lund, Nancy               75 Unattached             3:56.14  
  2 Sowerby, Dot              79 Unattached             5:50.76  
  3 Simpson, Laura            75 Unattached             6:29.38  
  4 Church, Rachel            77 Unattached             6:48.13  
 
Event 7  Women 85-89 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Hagerty, Margaret         89 Unattached             8:50.32  
 
Event 8  Men 55-59 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Scott, Robert             57 Unattached             2:17.65  
  2 Forbes, Elbert            58 Unattached             2:43.51  
  3 Gant, Bernard             56 Unattached             2:46.00  
  4 Besse, Dan                58 Unattached             2:46.04  
  5 Wilson, George            55 Unattached             2:50.95  
  6 Smith, Mark               57 Unattached             3:15.08  
  7 Sasser, Jonathan          56 Unattached             3:21.24  
  8 Simpson, Michael          59 Unattached             3:27.27  
 
Event 8  Men 60-64 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Jackson, Robert           62 Unattached             2:28.22  
  2 Smith, Jay                63 Unattached             2:35.39  
  3 Wright, Bernard           60 Unattached             2:43.13  
  4 Waite, Thomas             64 Unattached             3:01.72  
  5 Starnes, Baxter           62 Unattached             3:18.13  
  6 Watson, Charles           60 Unattached             3:51.42  
 
Event 8  Men 65-69 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Irwin, Alan               68 Unattached             2:34.97  
  2 Moss, Dwight              66 Unattached             2:46.24  
  3 Surratt, David            69 Unattached             3:21.33  
  4 Stallings, Johnnie        68 Unattached             3:36.23  
  5 Nuckols, Andy             66 Unattached             3:43.44  
  6 Garrett, Bob              67 Unattached             3:48.16  
  7 Hicks, Linwood            69 Unattached             4:34.96  
 
Event 8  Men 70-74 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 McDonald, Maurice         72 Unattached             2:49.34  
  2 Swann, Randy              73 Unattached             3:11.60  
  3 Jackson, Bill             72 Unattached             3:20.18  
  4 Horney, Pete              70 Unattached             3:23.40  
  5 Neely, Howard             72 Unattached             3:24.89  
  6 Holland, Wendell          74 Unattached             3:38.11  
 
Event 8  Men 75-79 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Turner, Kermit            76 Unattached             3:36.24  
  2 Davis, Elmer              76 Unattached             3:47.45  
  3 Keck, Jim                 77 Unattached             3:48.82  
  4 Duncan, David             79 Unattached             4:49.64  
 
Event 8  Men 80-84 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Fisher, Walt              80 Unattached             4:34.89  
  2 Gaskill, Grady            84 Unattached             5:25.88  
  3 Pilkington, Jack          80 Unattached             5:45.08  
 
Event 8  Men 85-89 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Carlson, Harry            88 Unattached             5:41.35  
  2 Holroyd, Casper           85 Unattached             7:04.68  
 
Event 8  Men 100-104 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Finch, Bill              100 Unattached             8:19.58  
 
Event 9  Women 55-59 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Lewis, Connie             59 Unattached             6:56.56  
  2 Smith, Kathy              55 Unattached             6:58.04  
  3 Allison, Jackie           56 Unattached             7:52.62  
  4 Potter, Sandy             58 Unattached             8:19.94  
  5 Junaluska, Carmen         57 Unattached            10:24.47  
 
Event 9  Women 60-64 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Tate, Marcia              60 Unattached             7:00.31  
  2 Holder, Kaye              63 Unattached             7:13.09  
  3 Cook, Mariella            61 Unattached             7:27.76  
  4 Jacobs, Kathy             60 Unattached             7:54.70  
 
Event 9  Women 65-69 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Warner, Kathy             68 Unattached             8:31.34  
  2 Craig, Nancy Faye         68 Unattached             8:45.26  
  3 Staab, Angela             69 Unattached            10:33.77  
 
Event 9  Women 70-74 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Tate, Blandine            71 Unattached             7:45.28  
  2 Wilson, Lee               73 Unattached             9:09.25  
  3 Brewer, Verna             73 Unattached             9:57.87  
  4 Palmeri, Margaret         73 Unattached            14:07.29  
 
Event 9  Women 75-79 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Sowerby, Dot              79 Unattached            11:03.25  
  2 Simpson, Laura            75 Unattached            12:23.42  
 
Event 9  Women 85-89 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Hagerty, Margaret         89 Unattached            16:15.62  
 
Event 10  Men 55-59 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Scott, Robert             57 Unattached             4:55.36  
  2 Rowan, John               57 Unattached             5:10.54  
  3 Forbes, Elbert            58 Unattached             5:57.17  
  4 Linn, Leo                 57 Unattached             6:01.61  
  5 Sasser, Jonathan          56 Unattached             6:54.65  
  6 Simpson, Michael          59 Unattached             7:18.94  
 
Event 10  Men 60-64 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Smith, Jay                63 Unattached             5:42.33  
  2 Kohrman, Richard          64 Unattached             6:15.98  
  3 Waite, Thomas             64 Unattached             6:18.58  
  4 Watson, Charles           60 Unattached             7:43.01  
  5 Lowery, James             62 Unattached            14:29.63  
 
Event 10  Men 65-69 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Moss, Dwight              66 Unattached             5:57.21  
  2 Viola, Ronald             66 Unattached             6:20.35  
  3 Barnett, Terry            67 Unattached             6:25.57  
  4 Warner, Bill              69 Unattached             9:03.24  
 -- Stallings, Johnnie        68 Unattached                 DNF  
 
Event 10  Men 70-74 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Grodnik, Jim              73 Unattached             6:23.29  
  2 McDonald, Maurice         72 Unattached             7:08.64  
  3 Wood, Fred                72 Unattached             7:13.83  
  4 Jackson, Bill             72 Unattached             7:20.58  
 
Event 10  Men 75-79 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Turner, Kermit            76 Unattached             7:26.29  
  2 Davis, Elmer              76 Unattached             7:26.37  
  3 Duncan, David             79 Unattached             9:23.96  
 
Event 10  Men 80-84 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Fisher, Walt              80 Unattached             9:12.85  
  2 Hunter, Dawson            83 Unattached            10:47.40  
  3 Gaskill, Grady            84 Unattached            11:16.80  
 
Event 10  Men 85-89 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Carlson, Harry            88 Unattached            11:29.59  
 
Event 10  Men 100-104 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Finch, Bill              100 Unattached            17:11.75  
 
Event 11  Women 55-59 5000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Davis, Paula              58 Unattached            24:12.90  
  2 Smith, Kathy              55 Unattached            24:39.59  
  3 Bostian, Barbara          55 Unattached            28:34.00  
 -- Curtis, Jeanette          55 Unattached                 DNF  
 
Event 11  Women 60-64 5000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Tate, Marcia              60 Unattached            26:14.54  
  2 Jacobs, Kathy             60 Unattached            28:12.63  
  3 Hollis, Deborah           61 Unattached            32:16.92  
  4 Kramer, Diane             60 Unattached            33:14.07  
 
Event 11  Women 65-69 5000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Brodie, Dora              65 Unattached            26:26.22  
  2 Craig, Nancy Faye         68 Unattached            29:01.31  
  3 Bates, Carolyn            67 Unattached            32:31.52  
 
Event 11  Women 70-74 5000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Wilson, Lee               73 Unattached            29:59.38  
  2 Brewer, Verna             73 Unattached            33:59.57  
 
Event 11  Women 75-79 5000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Sowerby, Dot              79 Unattached            40:32.34  
  2 Simpson, Laura            75 Unattached            43:47.56  
 
Event 11  Women 85-89 5000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Vinegar, Iris             86 Unattached            51:12.32  
  2 Hagerty, Margaret         89 Unattached            54:24.28  
 
Event 12  Men 55-59 5000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Rowan, John               57 Unattached            19:05.67  
  2 Sasser, Jonathan          56 Unattached            26:31.73  
 
Event 12  Men 60-64 5000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Milan, Bob                63 Unattached            22:29.33  
  2 Kohrman, Richard          64 Unattached            23:13.58  
  3 Shank, Richard            62 Unattached            23:23.06  
  4 Jones, Jim                62 Unattached            24:30.32  
  5 Kincaid, Charles          63 Unattached            25:30.57  
  6 Starnes, Baxter           62 Unattached            26:02.28  
  7 Wilson, Charles           61 Unattached            26:15.10  
  8 Watson, Charles           60 Unattached            29:49.29  
 
Event 12  Men 65-69 5000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Surratt, David            69 Unattached            26:18.67  
  2 Salmon, David             69 Unattached            27:23.71  
  3 Davenport, Ronnie         69 Unattached            29:16.54  
  4 Stallings, Johnnie        68 Unattached            30:46.61  
  5 Martin, Robert            69 Unattached            30:47.16  
  6 Strong, Larry             69 Unattached            31:12.20  
 -- Keefer, Joseph            65 Unattached                 DNF  
 
Event 12  Men 70-74 5000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Grodnik, Jim              73 Unattached            23:33.30  
  2 Fogleman, Bobby           70 Unattached            25:05.69  
  3 Horney, Pete              70 Unattached            26:51.39  
  4 Wood, Fred                72 Unattached            27:07.24  
  5 Farr, John                71 Unattached            27:08.95  
  6 Lima, Gregory             73 Unattached            29:47.36  
 
Event 12  Men 75-79 5000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Harris, Edwin             78 Unattached            27:13.74  
  2 Keck, Jim                 77 Unattached            29:09.79  
  3 Davis, John               78 Unattached            29:27.37  
  4 Duncan, David             79 Unattached            35:17.63  
  5 McMahill, Don             76 Unattached            35:32.22  
 
Event 12  Men 80-84 5000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Fisher, Walt              80 Unattached            33:49.03  
  2 Hunter, Dawson            83 Unattached            39:48.10  
  3 Gaskill, Grady            84 Unattached            42:25.24  
 
Event 12  Men 85-89 5000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Foulkes, James            85 Unattached            32:38.72  
  2 Carlson, Harry            88 Unattached            40:02.18  
 
Event 12  Men 90-94 5000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Dotson, Charles           90 Unattached            35:35.09  
 
Event 13  Women 55-59 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Oocumma, Pat              59 Unattached            12:44.05  
 
Event 13  Women 60-64 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Armbruster, Trent         63 Unattached            11:31.25  
  2 Ingram, MaryAnn           61 Unattached            11:37.45  
  3 Bigwood, Carol            64 Unattached            12:03.55  
  4 Howard, Coreen            63 Unattached            12:34.90  
 -- Rodholm, Karma            63 Unattached                  DQ  
 
Event 13  Women 65-69 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Landreth, Peg             68 Unattached            11:35.29  
  2 Carrington, Ann-Marie     67 Unattached            12:20.81  
  3 Murrell, Doris            69 Unattached            13:36.09  
 
Event 13  Women 75-79 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Hargett, Joan             75 Unattached            11:56.30  
  2 Hodge, Peggy              75 Unattached            12:04.54  
 
Event 13  Women 80-84 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Allgood, Betty            80 Unattached            11:20.01  
  2 Keshen, Eve               82 Unattached            12:42.69  
  3 Mays, Shirley             84 Unattached            13:38.58  
  4 Hamilton, Terry           84 Unattached            14:05.28  
 
Event 13  Women 85-89 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Hagerty, Margaret         89 Unattached            17:43.38  
 
Event 14  Men 55-59 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Surratt, Randy            57 Unattached            10:34.28  
  2 Taylor, James             58 Unattached            11:31.05  
 
Event 14  Men 60-64 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Smith, Andrew             63 Unattached             7:27.21  
 
Event 14  Men 65-69 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Ogelsby, Walter           66 Unattached             9:13.53  
  2 Neal, Ed                  69 Unattached            10:35.92  
 -- Nuckols, Andy             66 Unattached                  DQ  
 
Event 14  Men 70-74 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Grantham, Derrick         71 Unattached             9:38.16  
  2 Bent, Jim                 70 Unattached            10:21.99  
 -- Hansz, James              71 Unattached                  DQ  
 
Event 14  Men 75-79 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Lingle, Douglas           75 Unattached            11:01.39  
  2 Gramley, William          77 Unattached            11:09.04  
  3 Wirth, Donald             78 Unattached            11:35.48  
  4 Woody, Raymond            78 Unattached            12:18.02  
  5 Page, Joseph              75 Unattached            12:44.25  
 
Event 14  Men 80-84 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Kimberly, George          80 Unattached            10:38.10  
  2 Becton, Rudolph           82 Unattached            12:05.21  
  3 Haller, Fred              82 Unattached            12:21.86  
  4 Barton, Jim               82 Unattached            13:30.29  
 -- Cain, Reece               82 Unattached                 DNF  
 
Event 14  Men 85-89 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Long, Ken                 85 Unattached            12:09.67  
 
Event 14  Men 90-94 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Campbell, Gordon          92 Unattached            22:01.67  
 
Event 16  Women 60-64 5000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Armbruster, Trent         63 Unattached            40:02.90  
  2 Howard, Coreen            63 Unattached            45:43.56  
  3 Bolden, Loretta           60 Unattached            52:11.08  
 -- Rodholm, Karma            63 Unattached                 DNF  
 -- Bigwood, Carol            64 Unattached                  DQ  
 
Event 16  Women 65-69 5000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Carrington, Ann-Marie     67 Unattached          1:00:43.73  
 
Event 16  Women 75-79 5000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Hodge, Peggy              75 Unattached            39:41.03  
  2 Hargett, Joan             75 Unattached            40:04.35  
 
Event 16  Women 80-84 5000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Allgood, Betty            80 Unattached            39:21.93  
  2 Hamilton, Terry           84 Unattached            51:52.99  
 
Event 16  Women 85-89 5000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Hagerty, Margaret         89 Unattached            57:23.55  
 
Event 16  Men 55-59 5000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Surratt, Randy            57 Unattached            37:11.79  
 
Event 16  Men 60-64 5000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Huelsman, Larry           62 Unattached            43:43.87  
 
Event 16  Men 65-69 5000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Ogelsby, Walter           66 Unattached            34:48.11  
  2 Nuckols, Andy             66 Unattached            34:57.49  
  3 Neal, Ed                  69 Unattached            37:14.01  
 
Event 16  Men 70-74 5000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Bent, Jim                 70 Unattached            40:21.01  
 
Event 16  Men 75-79 5000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 McMahill, Don             76 Unattached            40:35.22  
  2 Wirth, Donald             78 Unattached            41:36.40  
  3 Woody, Raymond            78 Unattached            43:23.68  
  4 Page, Joseph              75 Unattached            46:13.40  
 
Event 16  Men 80-84 5000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Becton, Rudolph           82 Unattached            43:14.85  
  2 Haller, Fred              82 Unattached            46:27.14  
  3 Barton, Jim               82 Unattached            46:52.30  
 
Event 16  Men 85-89 5000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Long, Ken                 85 Unattached            41:56.01