Licensed to Durham Striders Timing and Meet Mgt.  - Contractor License
                                      HY-TEK's Meet Manager 10/17/2013 09:39 AM
           2013 North Carolina Senior Games - 9/26/2013 to 9/27/2013           
                                 Cary Academy                                  
                                   Cary, NC                                    
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 55-59 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 Cheek, Evel               55 Unattached             16.00      15.86   5 
  2 Walter, Vicki             58 Unattached             19.12      16.74   5 
  3 Collins, Karen            56 Unattached             17.44      17.55   5 
  4 Gibson, Shirley           59 Unattached             20.35      18.20   5 
  5 Garmon, Debbie            57 Unattached             19.30      19.27   5 
  6 Junaluska, Carmen         58 Unattached             20.00      22.32   5 
 
Event 1  Women 60-64 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Barnes, Jane              61 Unattached             14.67      14.37   4 
  2 Bond-Maxbauer, Irma       63 Unattached             17.34      16.00   4 
  3 Kenney, Wanda             63 Unattached             20.47      20.29   4 
  4 Heavner, Margaret         61 Unattached             30.13      22.95   4 
 
Event 1  Women 65-69 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Marcelais, Cynthia        65 Unattached             17.50      16.75   3 
  2 Morton, Linda             65 Unattached             16.54      17.98   3 
  3 Parr, Lindy               68 Unattached             19.81      19.55   3 
  4 Bruce, Levora             65 Unattached             22.32      22.08   3 
  5 McKinzie, Margaret        67 Unattached             24.16      22.73   3 
 
Event 1  Women 70-74 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Guardino, Louise          73 Unattached             19.00      18.05   2 
  2 Grodnik, Mary             73 Unattached             21.66      22.84   2 
  3 Swick, Annette            73 Unattached             21.80      24.31   2 
  4 Brewer, Verna             74 Unattached             23.60      25.31   2 
  5 Dobson, Helen             70 Unattached             33.34      28.92   2 
 
Event 1  Women 75-79 100 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Moss, Judith              75 Unattached             21.00      22.90  
  2 Glass, Mary               75 Unattached             29.32      25.50  
  3 Jenkins, Sherrill         75 Unattached             36.45      26.66  
 
Event 1  Women 80-84 100 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Allison, Frances          80 Unattached             27.78      25.19  
 
Event 1  Women 85-89 100 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Barker, Martha            85 Unattached                        39.85  
 
Event 1  Women 90-94 100 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hagerty, Margaret         90 Unattached           1:04.53      40.04  
  2 Trexler-Campbell, Hazel   91 Unattached             45.53      44.67  
 
Event 2  Men 55-59 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Cherry, Freddie           56 Unattached             14.25      14.14  11 
  2 Cushman, Rick             59 Unattached             14.82      14.33  11 
  3 Raines, Jeff              56 Unattached             14.80      14.35  11 
  4 McCaskill, Julius         58 Unattached             14.63      14.90  11 
  5 Pimm, Ollie               56 Unattached             13.82      15.48  11 
 
Event 2  Men 60-64 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Smith, James              63 Unattached             14.44      14.62   9 
  2 Clarke, James             61 Unattached             14.44      14.63   9 
  3 Silbajoris, Rob           61 Unattached             15.35      14.73   9 
  4 Chandler, Kevin           60 Unattached             13.77      14.81   9 
  5 Batchelor, Rex            60 Unattached             14.03      14.86   9 
  6 Midgette, John            63 Unattached             16.50      15.78  10 
  7 Buck, David               64 Unattached             16.93      15.86  10 
  8 Roberts, Michael          64 Unattached             19.50      15.89  10 
  9 McCallie, Steve           61 Unattached             15.50      16.04   9 
 10 Baxter, David             60 Unattached             16.40      17.07  10 
 11 Siler, Bernie             62 Unattached             17.58      17.45  10 
 12 Carter, Kenneth           63 Unattached             17.94      18.26  10 
 
Event 2  Men 65-69 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Roddy, James              66 Unattached             12.54      13.89   8 
  2 Hardison, John            65 Unattached             13.75      14.40   8 
  3 Irwin, Alan               69 Unattached             15.82      14.46   8 
  4 Goebel, John              65 Unattached             16.12      16.33   8 
  5 Skrabak, John             66 Unattached             17.25      17.55   8 
 
Event 2  Men 70-74 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Farr, John                72 Unattached             16.22      15.66   5 
  2 Whitley, Norman           73 Unattached             15.95      15.95   7 
  3 Rhoad, William            72 Unattached             16.12      15.98   7 
  4 Fuhrman, Robert           72 Unattached             15.90      16.28   5 
  5 Henley, Thomas            71 Unattached             28.97      16.43   6 
  6 Wrigley, Randall          70 Unattached             15.78      16.62   5 
  7 Moore, Clarence           74 Unattached             17.00      17.37   7 
  8 Shoaf, Jim                71 Unattached             16.03      17.40   7 
  9 Guyer, Joseph             70 Unattached             17.99      17.73   5 
 10 Antony, Victor            71 Unattached             17.50      17.74   6 
 11 Hicks, Linwood            70 Unattached             18.75      18.86   6 
 12 Hansz, James              72 Unattached             17.19      21.73   7 
 13 Wilson, Claude            74 Unattached             22.41      21.88   7 
 -- Smith, Kelly              71 Unattached             17.22        DNF   6 
 -- Gibson, Mel               73 Unattached             17.16        DNF   7 
 
Event 2  Men 75-79 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Boykin, Frank             76 Unattached             15.20      16.01   3 
  2 Elder, Alfred             77 Unattached             18.00      16.75   4 
  3 Turner, Kermit            77 Unattached             17.78      17.95   3 
  4 Lohavichan, Vichit        75 Unattached             18.87      18.57   4 
  5 Hostetler, David          79 Unattached             19.24      21.00   4 
  6 Carvalho, Alan            77 Unattached             21.80      21.70   3 
 
Event 2  Men 80-84 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Fromm, Roger              80 Unattached             17.75      17.45   2 
  2 Von Stamwitz, Richard     81 Unattached             19.23      18.60   2 
  3 Duncan, David             80 Unattached             24.30      20.48   2 
  4 Cain, Reece               83 Unattached             24.60      25.25   2 
  5 Powell, Wilfort           80 Unattached             25.26      37.74   2 
 
Event 2  Men 85-89 100 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Gaskill, Grady            85 Unattached             23.30      22.98  
  2 Logan, Byron              87 Unattached                        33.11  
 
Event 2  Men 95-99 100 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Stanford, Bill            99 Unattached           1:09.60    1:11.65  
 
Event 3  Women 55-59 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Collins, Karen            56 Unattached             42.59      37.05   3 
  2 Gibson, Shirley           59 Unattached             45.15      37.68   3 
  3 Walter, Vicki             58 Unattached             42.34      38.69   3 
  4 Cheek, Evel               55 Unattached             37.00      38.92   3 
 
Event 3  Women 60-64 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Barnes, Jane              61 Unattached             32.34      31.60   3 
  2 Bond-Maxbauer, Irma       63 Unattached             39.20      35.33   3 
 
Event 3  Women 65-69 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Marcelais, Cynthia        65 Unattached             47.59      41.51   2 
  2 Kimbrough, Cleo           66 Unattached             52.10      46.31   2 
  3 Bruce, Levora             65 Unattached             53.19      48.79   2 
  4 McKinzie, Margaret        67 Unattached             39.00      50.40   2 
  5 Ratcliff, Kathy           65 Unattached           1:00.30      56.72   2 
  6 Chapman, Barbara          69 Unattached           1:01.37    1:30.00   2 
 
Event 3  Women 70-74 200 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Guardino, Louise          73 Unattached             40.84      40.09  
  2 Staab, Angela             70 Unattached           1:09.75      54.94  
  3 Brewer, Verna             74 Unattached             58.16      55.31  
 
Event 3  Women 80-84 200 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Allison, Frances          80 Unattached           1:09.00    1:22.70  
 
Event 3  Women 90-94 200 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hagerty, Margaret         90 Unattached           2:09.16    2:02.29  
 
Event 4  Men 55-59 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Raines, Jeff              56 Unattached             30.75      29.17   9 
  2 Linn, Leo                 58 Unattached             28.91      29.26   9 
  3 Cherry, Freddie           56 Unattached             30.70      29.38   9 
  4 McCaskill, Julius         58 Unattached             32.90      31.97   9 
  5 Pimm, Ollie               56 Unattached             33.35      34.10   9 
  6 Cushman, Rick             59 Unattached             33.66      51.92   9 
 
Event 4  Men 60-64 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Clarke, James             61 Unattached             30.84      30.04   8 
  2 Chandler, Kevin           60 Unattached             30.30      30.30   8 
  3 Smith, James              63 Unattached             30.57      30.38   8 
  4 Batchelor, Rex            60 Unattached             31.90      30.51   8 
  5 Bailey, Dick              64 Unattached             33.41      31.71   7 
  6 McCallie, Steve           61 Unattached             33.20      33.71   8 
  7 Midgette, John            63 Unattached             36.31      33.94   7 
  8 Shepherd, Francis         61 Unattached             38.63      35.34   7 
  9 Buck, David               64 Unattached             39.28      36.51   7 
 10 Hunter, Gregory           64 Unattached             42.28      36.53   8 
 11 Baxter, David             60 Unattached             40.82      37.94   7 
 
Event 4  Men 65-69 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Roddy, James              66 Unattached             28.69      28.29   7 
  2 Hardison, John            65 Unattached             28.45      30.03   7 
 
Event 4  Men 70-74 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Farr, John                72 Unattached             34.78      33.17   5 
  2 Rhoad, William            72 Unattached             33.72      33.52   5 
  3 Shoaf, Jim                71 Unattached             35.79      36.44   5 
  4 Henley, Thomas            71 Unattached           1:04.97      37.55   4 
  5 Moore, Clarence           74 Unattached             41.78      40.06   4 
  6 Neely, Howard             73 Unattached             43.77      43.53   4 
  7 Hansz, James              72 Unattached             40.32      51.05   4 
 
Event 4  Men 75-79 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Boykin, Frank             76 Unattached             34.57      34.58   3 
  2 Elder, Alfred             77 Unattached             38.44      36.15   3 
  3 Turner, Kermit            77 Unattached             38.56      37.43   3 
  4 Hampton, Bauswell         75 Unattached             39.50      37.71   3 
  5 Phillips, Hal             75 Unattached           1:01.28      53.07   3 
 
Event 4  Men 80-84 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Fromm, Roger              80 Unattached             43.27      39.03   2 
  2 Von Stamwitz, Richard     81 Unattached             43.56      42.98   2 
  3 Duncan, David             80 Unattached             56.84      47.99   2 
  4 Cain, Reece               83 Unattached             59.79      55.53   2 
  5 Powell, Wilfort           80 Unattached           1:08.95    1:30.01   2 
 
Event 4  Men 85-89 200 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Gaskill, Grady            85 Unattached             54.46      51.91  
  2 Logan, Byron              87 Unattached           1:17.44    1:24.07  
 

Event 5  Women 55-59 400 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 Cheek, Evel               55 Unattached           1:25.41    1:27.63   2 
 
Event 5  Women 65-69 400 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Hills, Elaine             65 Unattached           1:57.91    1:55.75   2 
  2 Ratcliff, Kathy           65 Unattached           2:14.50    2:10.20   2 
 
Event 5  Women 70-74 400 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Guardino, Louise          73 Unattached           1:42.47    1:37.69  
  2 Staab, Angela             70 Unattached           2:45.53    2:09.89  
  3 Brewer, Verna             74 Unattached           2:13.00    2:14.24  
 
Event 5  Women 80-84 400 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Allison, Frances          80 Unattached           3:55.16    3:36.51  
 
Event 5  Women 90-94 400 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hagerty, Margaret         90 Unattached           4:33.90    3:54.22  
 
Event 6  Men 55-59 400 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Stone, Eddie              56 Unattached           1:12.57      59.32   6 
  2 Cherry, Freddie           56 Unattached           1:14.47    1:09.22   6 
  3 Linn, Leo                 58 Unattached           1:09.69    1:10.16   6 
 
Event 6  Men 60-64 400 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Clarke, James             61 Unattached           1:11.38    1:08.20   5 
  2 Chandler, Kevin           60 Unattached           1:17.47    1:10.27   5 
  3 Batchelor, Rex            60 Unattached           1:20.53    1:17.78   5 
  4 Bailey, Dick              64 Unattached           1:19.91    1:21.73   5 
  5 Buck, David               64 Unattached           1:40.85    1:31.11   5 
  6 Baxter, David             60 Unattached           1:52.59    1:31.95   5 
 
Event 6  Men 65-69 400 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Irwin, Alan               69 Unattached           1:12.91    1:04.34   4 
  2 Roddy, James              66 Unattached           1:21.16    1:07.63   4 
  3 Hardison, John            65 Unattached           1:32.35    1:08.42   4 
  4 Moss, Dwight              67 Unattached           1:20.16    1:13.93   4 
 
Event 6  Men 70-74 400 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 McDonald, Maurice         73 Unattached           1:14.25    1:14.96   3 
  2 Neely, Howard             73 Unattached           1:47.59    1:24.20   3 
  3 Rhoad, William            72 Unattached           1:22.37    1:26.05   3 
  4 Moore, Clarence           74 Unattached           2:18.00    1:30.08   3 
  5 Hansz, James              72 Unattached           1:32.56    1:46.52   3 
 
Event 6  Men 75-79 400 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Elder, Alfred             77 Unattached           1:32.34    1:28.85   2 
  2 Turner, Kermit            77 Unattached           1:29.25    1:31.50   2 
  3 Holland, Wendell          75 Unattached           1:37.34    1:36.78   2 
  4 Page, Craven              79 Unattached           2:22.00    2:33.54   2 
 
Event 6  Men 80-84 400 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Fromm, Roger              80 Unattached           1:51.00    1:41.26  
  2 Duncan, David             80 Unattached           2:09.53    2:00.92  
  3 Cain, Reece               83 Unattached           2:51.38    2:59.52  
 
Event 6  Men 85-89 400 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Gaskill, Grady            85 Unattached           2:17.96    2:11.15  

Event 7  Women 55-59 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Smith, Kathy              56 Unattached           4:06.87    4:04.52  
 
Event 7  Women 60-64 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kenney, Wanda             63 Unattached           3:47.00    3:45.00  
 
Event 7  Women 65-69 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Ratcliff, Kathy           65 Unattached           4:52.50    4:25.32  
 
Event 7  Women 70-74 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Wilson, Lee               74 Unattached           4:21.56    4:20.27  
  2 Staab, Angela             70 Unattached           5:47.90    4:53.68  
  3 Brewer, Verna             74 Unattached           5:17.00    4:56.62  
 
Event 7  Women 90-94 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hagerty, Margaret         90 Unattached           8:36.25    8:52.37  
 
Event 8  Men 55-59 800 Meter Run
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Stone, Eddie              56 Unattached           3:41.28    2:30.82   2 
  2 Linn, Leo                 58 Unattached           3:04.24    2:46.12   2 
 
Event 8  Men 60-64 800 Meter Run
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Clarke, James             61 Unattached           2:56.62    2:40.65   2 
  2 Smith, Jay                64 Unattached           2:50.93    2:43.25   2 
  3 Bailey, Dick              64 Unattached           3:23.25    3:27.76   2 
  4 Buck, David               64 Unattached           3:45.37    3:43.47   2 
  5 Hunter, Gregory           64 Unattached           4:36.00    4:20.22   2 
 
Event 8  Men 65-69 800 Meter Run
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Irwin, Alan               69 Unattached           3:41.30    2:34.13   2 
  2 Moss, Dwight              67 Unattached           3:00.97    2:52.91   2 
  3 Fazekas, Albert           68 Unattached           3:11.25    3:05.23   2 
 
Event 8  Men 70-74 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 McDonald, Maurice         73 Unattached           3:07.39    2:59.61  
  2 Neely, Howard             73 Unattached           4:53.20    3:40.07  
  3 Hansz, James              72 Unattached           4:19.19    4:14.35  
 
Event 8  Men 75-79 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Turner, Kermit            77 Unattached           3:44.84    3:40.05  
  2 Holland, Wendell          75 Unattached           3:49.32    3:46.99  
 
Event 8  Men 80-84 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Duncan, David             80 Unattached           5:14.50    4:58.84  
  2 Cain, Reece               83 Unattached           7:23.50    8:04.99  
 
Event 8  Men 85-89 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Gaskill, Grady            85 Unattached           6:30.87    5:45.41  
 
Event 9  Women 55-59 1500 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Smith, Kathy              56 Unattached           9:00.00    7:51.20  
 
Event 9  Women 60-64 1500 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jacobs, Kathy             61 Unattached           7:43.12    7:49.26  
 
Event 9  Women 65-69 1500 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Craig, Nancy Faye         69 Unattached           9:16.00    8:37.66  
  2 Ratcliff, Kathy           65 Unattached           9:30.19    9:02.05  
 
Event 9  Women 70-74 1500 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Wilson, Lee               74 Unattached           9:02.00    8:37.81  
  2 Brewer, Verna             74 Unattached           7:33.00    9:40.28  
  3 Staab, Angela             70 Unattached          11:15.00   10:14.76  
  4 Palmeri, Margaret         74 Unattached          13:26.00   13:42.52  
 
Event 9  Women 75-79 1500 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Davis, Betty              78 Unattached          15:37.80   15:30.56  
 
Event 9  Women 90-94 1500 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hagerty, Margaret         90 Unattached          18:01.18   15:30.45  
 
Event 10  Men 55-59 1500 Meter Run
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Romero, Pedro             58 Unattached           4:09.00    5:31.11   2 
  2 Linn, Leo                 58 Unattached           7:02.00    6:04.36   2 
  3 Marcin, Michael           59 Unattached           8:08.00    6:59.24   2 
  4 Cook, Kenny               59 Unattached           7:28.16    7:16.80   2 
 
Event 10  Men 60-64 1500 Meter Run
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Smith, Jay                64 Unattached           5:54.60    5:38.22   2 
  2 Menius, William           63 Unattached           6:25.28    5:42.42   2 
  3 Putnam, Zeph              60 Unattached           6:48.41    6:31.94   2 
  4 Buck, David               64 Unattached           7:38.50    7:15.76   2 
 
Event 10  Men 65-69 1500 Meter Run
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Kohrman, Richard          65 Unattached           6:37.00    6:02.68   2 
  2 Moss, Dwight              67 Unattached           6:10.22    6:09.50   1 
  3 Cooper, Frank             65 Unattached           7:04.00    6:36.37   2 
  4 Hopkins, Johnie           68 Unattached           8:37.40    7:40.57   1 
 
Event 10  Men 70-74 1500 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 McDonald, Maurice         73 Unattached           7:52.87    6:05.14  
  2 Grodnik, Jim              74 Unattached           6:24.90    7:03.27  
 
Event 10  Men 75-79 1500 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Turner, Kermit            77 Unattached           8:12.00    8:00.61  
  2 Shirey, Stewart           77 Unattached           9:32.00    8:01.61  
  3 Davis, John               79 Unattached           8:04.88    8:33.52  
 
Event 10  Men 80-84 1500 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Duncan, David             80 Unattached          10:38.34   10:08.97  
 
Event 10  Men 85-89 1500 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Gaskill, Grady            85 Unattached          12:37.00   12:25.20  

Event 11  Women 55-59 5000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Smith, Kathy              56 Unattached          29:24.00   27:03.13  
 
Event 11  Women 60-64 5000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kenney, Wanda             63 Unattached          27:36.84   26:56.78  
  2 Jacobs, Kathy             61 Unattached          27:32.00   26:59.68  
  3 Kramer, Diane             61 Unattached          32:52.00   32:36.07  
 
Event 11  Women 65-69 5000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Parr, Lindy               68 Unattached          28:40.81   26:53.74  
  2 Craig, Nancy Faye         69 Unattached          31:30.00   29:40.40  
  3 Hills, Elaine             65 Unattached          32:06.00   33:10.77  
 
Event 11  Women 70-74 5000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Wilson, Lee               74 Unattached          29:43.00   29:53.49  
  2 East, Ruth                71 Unattached          33:54.00   30:37.32  
  3 Brewer, Verna             74 Unattached          33:31.20   34:22.91  
 
Event 11  Women 75-79 5000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kranker, Dinorah          75 Unattached          43:59.30   44:35.27  
 
Event 11  Women 90-94 5000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hagerty, Margaret         90 Unattached          53:41.00   54:46.35  
 
Event 12  Men 55-59 5000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Keene, Allen              57 Unattached          25:49.00   22:44.80  
  2 Cook, Kenny               59 Unattached          27:56.90   26:16.24  
  3 Marcin, Michael           59 Unattached          28:24.00   27:02.92  
 
Event 12  Men 60-64 5000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Menius, William           63 Unattached          21:22.28   21:01.74  
  2 Baughman, Kinney          60 Unattached          21:56.00   21:52.99  
  3 Putnam, Zeph              60 Unattached          23:54.00   23:11.14  
  4 Buck, David               64 Unattached          28:40.00   24:24.41  
  5 Wilson, Charles           62 Unattached          26:30.75   32:08.42  
 
Event 12  Men 65-69 5000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Allenspach, Brian         66 Unattached          21:25.25   21:33.07  
  2 Fazekas, Albert           68 Unattached          23:54.00   22:35.73  
  3 Kohrman, Richard          65 Unattached          23:10.00   22:59.40  
  4 Cooper, Frank             65 Unattached          25:18.00   24:16.66  
  5 Hopkins, Johnie           68 Unattached          28:34.00   26:14.29  
  6 Cheves, Warren            65 Unattached          28:00.00   27:30.76  
  7 Stallings, Johnnie        69 Unattached          32:00.80   33:22.80  
 
Event 12  Men 70-74 5000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 East, Laurie              72 Unattached          27:51.00   23:23.83  
  2 Farr, John                72 Unattached          27:48.44   23:48.00  
  3 Grodnik, Jim              74 Unattached          23:20.00   25:46.21  
  4 Moore, Lloyd              70 Unattached          27:59.00   25:53.83  
  5 Strong, Larry             70 Unattached          29:20.00   26:20.28  
  6 Davenport, Ronnie         70 Unattached          31:57.00   27:42.63  
 
Event 12  Men 75-79 5000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Davis, John               79 Unattached          30:18.00   31:44.86  
  2 Shirey, Stewart           77 Unattached          33:34.20   33:05.47  
 
Event 12  Men 80-84 5000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Duncan, David             80 Unattached          39:13.00   35:30.77  
 
Event 12  Men 85-89 5000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Gaskill, Grady            85 Unattached          46:06.00   44:24.65  
  2 Logan, Byron              87 Unattached          51:09.00   45:19.20  
 
Event 13  Women 55-59 1500 Meter Race Walk
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Garmon, Debbie            57 Unattached          13:15.00   11:36.17  
  2 Pelczynski, Diane         56 Unattached          16:38.00   11:37.18  
 
Event 13  Women 60-64 1500 Meter Race Walk
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Armbruster, Trent         64 Unattached          11:34.46   11:35.49  
  2 Howard, Coreen            64 Unattached          12:15.00   11:42.19  
 
Event 13  Women 65-69 1500 Meter Race Walk
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Bigwood, Carol            65 Unattached          12:56.97   12:10.90  
  2 Landreth, Peg             69 Unattached          13:38.00   12:14.09  
  3 Watson, Andy              67 Unattached          14:15.37   13:39.63  
  4 Taylor, Jeannette         65 Unattached          13:11.47   13:47.17  
 
Event 13  Women 70-74 1500 Meter Race Walk
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Stannard, Carol           71 Unattached          11:01.97   10:16.53  
  2 Hallenbeck, Rosemary      70 Unattached          11:37.25   11:38.64  
  3 Murrell, Doris            70 Unattached          14:35.00   13:21.92  
 -- Schneider, Doris          71 Unattached          14:15.29         DQ  
 
Event 13  Women 75-79 1500 Meter Race Walk
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Nuckols, Nancy            75 Unattached          11:32.00   11:13.33  
  2 Hodge, Peggy              76 Unattached          13:49.30   12:24.79  
  3 Moss, Judith              75 Unattached          13:39.00   12:58.45  
  4 McCullough, Doris         79 Unattached          13:01.13   13:59.59  
 
Event 13  Women 80-84 1500 Meter Race Walk
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Allgood, Betty            81 Unattached          11:14.34   11:19.70  
 -- Taylor, Nancy             82 Unattached          14:13.69         DQ  
 
Event 13  Women 85-89 1500 Meter Race Walk
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hamilton, Terry           85 Unattached          14:07.80   13:56.39  
  2 Megill, June              85 Unattached          17:58.72   15:19.60  
 
Event 13  Women 90-94 1500 Meter Race Walk
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hagerty, Margaret         90 Unattached          17:32.24   17:59.10  
 
Event 14  Men 55-59 1500 Meter Race Walk
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Surratt, Randy            58 Unattached          14:44.88   10:13.99  
 
Event 14  Men 60-64 1500 Meter Race Walk
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Smith, Andrew             64 Unattached           8:31.90    7:48.93  
  2 Buck, David               64 Unattached          11:16.18   11:23.32  
 
Event 14  Men 65-69 1500 Meter Race Walk
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Nuckols, Andy             67 Unattached           9:56.00    9:59.23  
  2 Slechta, Stephen          65 Unattached          10:50.90   10:55.02  
  3 Vereen, Gilbert           69 Unattached          13:12.00   12:15.91  
  4 Sherrod, Thomas           66 Unattached          13:25.16   12:37.84  
 
Event 14  Men 70-74 1500 Meter Race Walk
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Epperson, James           74 Unattached          10:13.00    9:59.52  
  2 Buss, Allan               72 Unattached          10:01.00   10:10.44  
  3 Bent, Jim                 71 Unattached          10:38.00   10:20.61  
  4 Neal, Ed                  70 Unattached          10:37.36   10:54.23  
  5 Davis, Glenn              71 Unattached          11:50.00   11:31.38  
  6 Hansz, James              72 Unattached          12:30.00   13:19.39  
 
Event 14  Men 75-79 1500 Meter Race Walk
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Wirth, Don                76 Unattached          11:14.22   11:27.27  
  2 Holland, Wendell          75 Unattached          11:21.00   12:00.88  
  3 Gramley, William          78 Unattached          11:47.43   12:04.64  
  4 Woody, Raymond            79 Unattached          12:28.32   12:05.77  
 -- Page, Joseph              76 Unattached          12:23.83         DQ  
 
Event 14  Men 80-84 1500 Meter Race Walk
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kimberly, George          81 Unattached          11:41.15   10:52.25  
  2 Singh, Madho              83 Unattached          12:23.55   11:30.44  
  3 Fussell, Butch            81 Unattached          12:53.91   12:15.78  
  4 Haller, Fred              83 Unattached          12:13.66   13:03.36  
 
Event 14  Men 85-89 1500 Meter Race Walk
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Long, Ken                 86 Unattached          12:48.15   11:52.91  


 
Event 15  Women 55-59 5000 Meter Race Walk
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Fincher, Katherine        55 Unattached          37:58.57   36:39.96  
  2 Pelczynski, Diane         56 Unattached          44:57.00   45:14.79  
 
Event 15  Women 60-64 5000 Meter Race Walk
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Armbruster, Trent         64 Unattached          40:52.00   40:25.55  
  2 Howard, Coreen            64 Unattached          42:42.00   42:26.70  
 -- Gwyn, Anita               62 Unattached          44:41.00         DQ  
 
Event 15  Women 65-69 5000 Meter Race Walk
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Landreth, Peg             69 Unattached          44:45.65   43:40.26  
 
Event 15  Women 70-74 5000 Meter Race Walk
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Stannard, Carol           71 Unattached          37:44.00   35:47.24  
  2 Hallenbeck, Rosemary      70 Unattached          40:54.00   40:33.02  
  3 Murrell, Doris            70 Unattached          48:51.00   47:23.48  
 
Event 15  Women 75-79 5000 Meter Race Walk
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hodge, Peggy              76 Unattached          47:18.83   43:26.17  
  2 McCullough, Doris         79 Unattached          45:12.90   45:32.47  
 
Event 15  Women 80-84 5000 Meter Race Walk
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Allgood, Betty            81 Unattached          39:10.00   39:50.86  
 
Event 15  Women 85-89 5000 Meter Race Walk
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hamilton, Terry           85 Unattached          49:11.00   49:45.87  
 
Event 15  Women 90-94 5000 Meter Race Walk
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hagerty, Margaret         90 Unattached          00:09.25   56:08.91  
 
Event 16  Men 55-59 5000 Meter Race Walk
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Surratt, Randy            58 Unattached                     36:13.19  
  2 Meadows, Joe              56 Unattached                     42:02.41  
 
Event 16  Men 60-64 5000 Meter Race Walk
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Smith, Andrew             64 Unattached                     27:54.67  
 -- Schofield, John           64 Unattached                          DNF  
 
Event 16  Men 65-69 5000 Meter Race Walk
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Nuckols, Andy             67 Unattached                     35:51.21  
  2 Slechta, Stephen          65 Unattached                     40:59.10  
  3 Sherrod, Thomas           66 Unattached                     44:38.82  
 
Event 16  Men 70-74 5000 Meter Race Walk
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Epperson, James           74 Unattached                     35:35.06  
  2 Bent, Jim                 71 Unattached                     37:13.68  
  3 Neal, Ed                  70 Unattached                     37:40.90  
  4 Davis, Glenn              71 Unattached                     40:50.92  
 
Event 16  Men 75-79 5000 Meter Race Walk
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Brookhouse, Chris         75 Unattached                     38:11.14  
  2 Wirth, Don                76 Unattached                     41:17.46  
  3 Woody, Raymond            79 Unattached                     41:59.02  
 
Event 16  Men 80-84 5000 Meter Race Walk
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kimberly, George          81 Unattached                     39:09.89  
  2 Fussell, Butch            81 Unattached                     42:05.50  
 -- Singh, Madho              83 Unattached                           DQ  
 
Event 16  Men 85-89 5000 Meter Race Walk
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Long, Ken                 86 Unattached                     41:57.14